piątek, 27 kwietnia 2012

FashionPhilosophy Fashion Week Poland fw2012/part 1

off outofschedule

En: Off OutOfSchedule is a place for avant-garde designers (who I like the most) during polish fashionweek. Young and talented minds present fresh collections, which are almost art. I present you the first part of eccentric runway shots.

Nie ukrywam, że najbardziej interesująca dla mnie jest część off'owa polskiego fashionweeka. To tutaj można znaleźć awangardowe projekty młodych, zdolnych projektantów. Nie boją się oni eksperymentować z formą, tworzą kreacje bliższe sztuce niżeli pozostali designerzy z łodzkiego tygodnia mody. Co prawda, mało jest ludzi, którzy potrafiliby włożyć na siebie prześwitujące tuniki Uda-a, czy masywne, falbaniaste spodnie Gonsiora. Ale czy w modzie (z punktu widzenia projektanta) nie chodzi o to by zaskakiwać, inspirować i reinterpretować?  Kwestię sprzedaży i funkcji praktycznych pomińmy, bo nie mowa tu o Designer Avenue.

GREGOR GONSIOR
Loads of bravery and fun. Very memorable collection.
Gonsiora zapamiętałem dobrze. To dzięki niżej zaprezentowanym projektom. Dużo odwagi, szaleństwa, zabawy przeplecione z kreacjami bardziej zachowawczymi. Ach! I modelki na niebotycznych obcasach potykające się raz po raz. Przyjemne dla oka.


IMA MAD
Not as good as I thought it will be. Some elements are nice, but the colours are just flat.
 Rusałka o czarnych ustach. Niby wszystko ok. Naprawdę intrygujące kroje, niektóre wręcz świetne, ale kolory jakby zbyt mdłe. Brakuje mocnych akcentów (może poza mrocznymi wiankami, które są bardzo na plus).
PAULINA PLIZGA
Fierce and sexy with interesting textures.
U Plizgi było coś, co naprawdę przykuwało uwagę. Nie jestem pewien czy podobało mi się do końca, jednak dużo o tej kolekcji myślę. To chyba dobrze? "Bogactwo faktur zostało zainspirowane przez obserwację pękającej na obrazie farby i łuszczącej się kory drzewa". [<3!] Seksowna kobieta na seksownych obcasach.

MALDOROR
One of my favourite designers. Inspired by the Berlin's skinhead subculture, Maldoror created a really nice collection. What's interesting, he used recycled parachutes!
Na Maldorora byłem zły za organizację pokazu. Wszyscy ułożyli się ładnie w kółeczku robiąc miejsce dla przechodzących modeli, którzy jednak stanęli pod ścianą i ani myśleli kroczyć po "wybiegu". Ludzie rzucili się na nich jak głodne lwy na mięso, przez co nie zdążyłem spokojnie dojść z aparatem i zrobić zdjęcia. (Teraz kradnę od Jakuba Pleśniarskiego z lamode.info.) Sama kolekcja się obroniła. Czerń, srebro, pomarańcz. Spadochrony z recyklingu i koncepcja berlińskiej kultury sknheadów. Mocne i twórcze. Lubię to.
fot. J. Pleśniarski/ LAMODE.INFO

fot. J. Pleśniarski/ LAMODE.INFO7 komentarzy:

 1. Mi tak się nie podobało Maldororowe zamieszanie, że w końcu nie poszłam na pokaz. Trochę żałuję, bo lubię twórczość Grześka.

  OdpowiedzUsuń
 2. gify są świetne :) musisz mnie nauczyć jak to się robi :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Amazing blog <3

  If you like my fanpage you can win a Chanel Nail lacquer, Good luck :)

  OdpowiedzUsuń
 4. it's awesome
  thanks for the photos :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak się zastanawiałam gdzie już Cię widziałam? I wiem...na Pimp up we Wrocławiu, bardzo fajnie się prezentowałeś!!! pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...